11 Eylül 2012 Salı

Otostopçunun Football Manager Rehberi

Sevgili okuyucu geçtiğimiz haftayı hastane yatağında geçirdiğim için (ayrıntılarla içinizi karartmayacağım) türlü türlü zihin alıştırması ve bol miktarda en az hareketi yaparak oynayabileceğim oyunlarla vakit öldürdüm (kelimenin tam anlamıyla)

Uyumadan önce sıkça yaptığım bir şeydir 4 haneli sayılarla 5 haneli sayıları çarpmaya çalışmak, genelde işlem bitmeden uyuyakalırım - başardığımda da ehe ehe derken kendimi uyumuş da uyanmış bulurum. Bir de kadro oluşturmak var - eminim siz de yapıyorsunuzdur. Uyumadan önce en güzel-en farklı kadroları kurmak - sizi bilmem - ben yapıyorum.

Dediğim gibi hastane odasında insanın yapacak çok şeyi olmuyor - söylenen insanlar - korkunç bir seyir zevki olan orta yaşlı bir adamın elinde biyolojik silaha dönüşen televizyon kumandası - hastane kokusu - bir şekilde uzaklaşmak gerekiyor ortamdan-

Neyse ben içinizi daha fazla karartmadan - söz konusu rehbere geçeyim.

Dedim ki - bir kadro oluşturayım FM'de standart oyun ve büyük boy database ile oyun açıldığında kurulabilecek en fiyat-kalite açısından başarılı kadroyu kurayım - hoş - tabi bu biraz da geç oldu - yeni oyunun eli kulağındadır.

Lakin yeni oyun çıkmadan bir orta sıra takımını şampiyon yapayım diyen insanlar için enteresan bir deneyim olabilir.

Ben söz konusu listeden oyuncularla Udinese ile ilk 18 maçımın 14 ünü kazandım hastane yatağımdan - içlerinde Arsenal'i içeride dışarıda yenip şampiyonlar ligine kaldığım eleme maçı (4-1 ve 2-1) ve 5-0'lık Inter galibiyeti de var bu maçların. ( Gruplarda deplasmanda Benfica ve Barca, ligde deplasmanda Napoli ile
berabere kalıp içeride 2-0 dan Barca'ya 4-2 yenilmem var )

Neyse böbürlenmeceleri bırakalım kadroya geçelim. Kadro son yılların moda taktiği 4-3-3'ü değil, oyunda bir bug'a dönüşecek şekilde inanılmaz etkili olan 4-4-2 ( 4-2-4 ) kısa pas taktiğini baz alacaktır (oyunda zaten orta saha bulmak başlı başına bir mesele )

Ayrıca fiyat tavanı olarak 5 milyon euro belirlenmiş - yabancı sınırı ve iş izni sorunları göz önünde tutulmuştur.

Kale:

Yann Sommer - 2.5 M.

Bu çocuk Basel'de oynuyor, İsviçre milli takımının kalesini koruyor - iş izni sorunu olmadığı gibi pek çok ülkede (İtalya dahil) Avrupa birliği vatandaşı sayılıyor. Oyunun en üst seviye kalecilerini bir kenara koyduğumuzda paranın alabileceği en iyi kaleci bu arkadaş ve kendisini 2.5 milyon euro'ya alabiliyorsunuz. Bütün kalecilik özellikleri ortalama üstü seviyede gezinirken refleks ve top sektirmeme özellikleri 18
gibi çok yüksek bir seviyede. Kaleciniz iyiyse bile 29-30 yaşlarındaysa ve iyi bir paraya satabiliyorsanız alıp kalenize koyabilirsiniz. Potansiyeli de yok değildir hani.

Marcelo Barovero 500-600k

Bu çocuk da Velez'de oynuyor. Genç değil, ama Sommer kadar potansiyelli olmasa da iyi. Takımınızda hiç adam gibi kaleci yoksa Sommer'e de bütçe yaratamıyorsanız iyi bir alternatif. Aynı zamanda Sommer gibi ekstra kurtarışlar yapmasa da daha tecrübeli.

Sağ bek

Sime Vrsalko 3.2 m.

Bu arkadaş kendi çapında bir FM efsanesi. Dinamo Zagreb'in dünya futboluna yeni lütfu ( mu bakalım önümüzdeki senelerde göreceğiz. ) Kendisi iyi sağ beklerin kısıtlı olduğu bir oyunda kendince bir Cafu etkisi yaratmaktadır ki sıkışırsanız sağ açık ve stoper de oynar - öyle cevvaldir. ( Bu arada oyundaki pek
çok ön libero çok iyi bek oynayabiliyor Mehmet Topal dahil olmak üzere - bu bir oyun motoru hatası olabilir. - Hiç bek bulamıyorsanız herkes de kapılmışsa bunu deneyebilirsiniz.)

Sime top sürer orta yapar kademe yapar ve onu oyun açıldığında kaptırırsanız transfer etmeniz 20 milyonları bulur. Genelde de Atletico Madrid'e gidiyor zaten.

Ivan Bandalovski 22k

Sağ bekinizi sağlama aldınız, bütçeniz yok, iş görecek bir yedek oyuncu mu arıyorsunuz. Bütün transferleri yaptınız sağ bek sakatlandı yeni oyuncu alacak para yok acil sağ bek mi lazım ?  Tam yerine geldiniz. Ivan, 24 yaşında 5 haneli rakamlara transfer edilebiliyor senelik 200 bin'e anlaşılabiliyor, gelişime açık, hızlı, hücum yönü olduğu gibi savunma yönü de var, pek çok takımda ilk 11 de oynayabilir.

Ama en önemlisi, sağ bekte alternatife ihtiyacı olan takımlara kesin çözüm - kendisine fazla rağbet olmaması da işi kolaylaştırıyor. Bu arkadaş CSKA Sofia'da oynuyor. Kendisinden daha iyi bir oyuncu olan Hugo Mallo 1.6 milyonla bu listeye girebilirdi lakin ne Sime gibi çok yüksek bir potansiyele sahip ne Ivan kadar ucuz. Ama ikisinin ortasını arıyorsanız veya Sime'yi kaçırdıysanız ve bütçe sorun değilse onu da alabilirsiniz.

Sol Bek

Knut Olav Rindaroy 600k

Bu oyunun en karın ağrıtan mevkiisine hoş geldiniz. Utanmasam sağ beklerden birini sola devşirin işte beni yormayın diyeceğim lakin, takımınızda burada oyuncuya ihtiyacınız varsa ciddi bir sıkıntınız var demektir. Bu bölgedeki en iyi (ucuz) alternatifiniz Molde'nin sol beki Rindaroy. Kendisi hızlı, kuvvetli ama kısa. Çok mücadeleci, ama çok dengesiz. Yer tutmada sıkıntıları var ve orta yapamıyor. Yani bir tür Sabri
vakasıyla karşı karşıyayız. Ama 600 bin euro'ya bundan iyisini bulabilen varsa bana da söylesin. Büyük bir takımsanız zaten ondan iyisi vardır elinizde - yoksa da başka bir mevkiden buraya adam devşirebilirsiniz. Luiz Gustavo çok iyi sol bek oynayabiliyor mesela. Keza Topal da.

Clemente Rodriguez 2 m.

Bu arkadaş iki uçlu bıçak gibi. Öncelikle 29 yaşında, yani gelişmiyor - gelişmeyecek de. Haliyle Rindaroy kendisinden çok daha iyi bir yatırım. Savunma yönü kuvvetli de değil. Kısa, kuvvetsiz, yer tutma sorunları var. Madem öyle, bu adamı niye yazıyorsun diyeceksiniz - sadede geliyorum.

Arkadaş oyunun en hızlı ve dayanıklı üç sol bekinden biri. Diğer ikisi kim diye sorarsanız: Clichy ve Evra. Dahası orta da yapabiliyor. İyi bir savunma hattıyla sırıtmayacak, skora da destek verecektir.

Asimetrik bir seçim istemeyen ve ayıracak bütçesi olanlar için 3.5 milyona Barcelona'dan Maxwell'i öneririm herhangi bir baş altı BPL veya Serie A takımı rahatlıkla Maxwell'i alabilir.

Stoper

Kara 1 m

Bu arkadaş yabancı hakkımızı kullanabileceğimiz ideal oyunculardan biri. Tek sıkıntı kendisine çok rağbet olması. Tromso'de oynayan Senegalli stoper ön libero da oynayabiliyor - lakin asıl etkiyi stoperde yaratıyor. Topu oyuna sokmada problemi yok, inanılmazkararlı ve cesur, hava toplarında inanılmaz etkili, kuvvetli, dengeli, birazcık ağır ama iyi yer tutuyor ve tekniği yerinde - 1 milyon euro'ya bunları bulan birisinin şikayet etmeye hakkı yoktur bence. Özellikle kısa pas oynayan bir takım için inanılmaz bir stoper. Ayrıca 21 yaşında,
lakin zirvesine bir sezon bilemedin iki sezon içerisinde ulaşıyor. Çok çok gelişmesini beklemeyin. Açık ara listedeki fiyatına göre en etkili oyuncu Kara'dır.

Nelson Rivas (bedava)

Bu arkadaş hızlı, kuvvetli, agresif ve cevval kişiliğiyle Kara'yı çok iyi tamamlayacaktır. 28 yaşında ve gelişime çok açık olmaması sizin için sıkıntıysa, Rafael Toloi, Adam Vass, Anderson Martins, Kana-Biyik, Angelo Ogbonna gibi alternatiflere yönelebilirsiniz, bu saydığı oyuncular özellikle uzun vadede çok daha etkili olacaklardır. Lakin Rivas senelik 300bin euro'luk maaşı ve mücadeleci yapısıyla - Kara'dan sonra listedeki en etkili seçimdir.

Adam Vass 700k

Bu macar arkadaş her oyunda çıkmasa da çıktığı oyunlarda Brescia'nın kadrosunda çok da tutamadığı bir ön libero olarak göze çarpıyor. Fakat biz ondaki potansiyeli görüp stopere devşirdiğimizde inanılmaz bir stoper kazanıyoruz. Zirvesi Kara'nın ötesinde, cesur, oyuna sürekli konsantre, iyi yer tutan, markaj yetenekleri ve kuvveti dünya çapında, pas yeteneği ortalama bir orta saha oyuncusunun üzerinde ( bütün çalışmaları tamamlandığında pası 16-17 yi bulacaktır ) Fiziksel olarak bazı eksikleri olan ( ortalam altıdır hızı ve
zıplaması ) Lakin bunları hızlı bir oyuncunun yanında kapatabilen mühim bir oyuncu Vass.

Rafael Toloi 2m

Bu arkadaşın italyan pasaportu onu en tepedeki iki stoperin alınamadığı durumlarda öncelikli tercih yapıyor. Başlangıçta diğerlernde daha zayıf olsa da ( Bütün özellikleri 13-14 civarında dolaşmaktadır ) Uzun vadede aralarındaki en komple oyuncu oluyor. Hiçbir zayıf yönü yok, lakin muazzam olduğu alanlar da sınırlı. Özel bir idman programıyla şekillendirildiği takdirde potansiyelinin üzerinde verim alabilirsiniz. Bu arada 21 yaşındaki bu çocuğun gelişmemiş hali de yukarıda bahsettiğim Udinese'de ilk 11 oynuyor 7.30 du sanırım ortalaması - 1-2 maç batırdı ama, Semih Kaya da batırdı birkaç maçta geçen sezon.

Kabullenebilirseniz ne ala.

Orta Saha

Ruben Yttergard Jenssen 1.2 - 3.6 m

Şimdi bu arkadaş alınabilecek en iyi orta saha oyuncusu değil,  bazen transfer kızışınca transferi çok pahalıya da patlayabiliyor. Lakin benim bu listede en sevdiğim oyuncudur kendisi : zira inanılmaz istikrarlı bir oyuncudan bahsediyoruz. Ben daha bu adamın kötü oynadığını görmedim.

Sorun çıkarmaz profesyonelliği tavandadır, büyük maçları iyi oynar, idmanda sıkı çalışır, kararlıdır, takım oyuncusudur, yaratıcıdır, oyun görüşü iyidir, mücadele eder, yetmiyormuş gibi çok iyi pas atar ve tekniği de iyidir.

Lakin fiziksel açıdan sıkıntıları vardır - orta saha için çok önemli olmasa da - potansiyelinin de sınırlı olması onu uzunvadede bir rol oyuncusu yapar - ucuza alabilirseniz kesinlikle alın derim - alamıyorsanız da yine bir düşünün. Bu adam her takımın en azından genç orta sahalarını yetiştirmesi için ihtiyaç duyduğu-duyacağı bir oyuncudur. Sergen'i Jenssen yetiştirseydi ne olurdu düşünemiyorum (:

Bir de bu adam gerçekten tasvir edildiği gibiyse karşılıklı oturup bir çay içesim var.

Milan Badelj 4.8 m

Listedeki en pahalı oyuncu. Bu fiyatı da hakediyor açıkçası. Ama bu fiyatı vermeniz onu aldığınız anlamına gelmiyor, Peşinde Milan, Arsenal gibi takımlar olan Badelj genelde Arsenal'e gidiyor ki ben Udinese'ye de alamamıştım kendisini. Acısını Arsenal'den çıkardım ki - o ayrı mesele. Büyük takım almayıp Badelj'yi transfer edebildiğim bir durum olmadı henüz. Başıma çok çorap ördü ama kendisi o gittiği büyük takımlarda.

Peki nedir bu Badelj niye bu kadar değerli kılan? Jenssen'den birazcık hırs ve istikrar çıkartın. Ona potansiyel, teknik, sezgiler ve birazcık hız ekleyin. Badelj'ye ulaşacaksınız.

Milan, oyunun ilerleyen sezonlarında dünyanın en önemli oyun kurucularından birisi oluyor - her oyunda oluyor - illa ki oluyor. Evet bir Modric değil - lakin fiyat aralığımızın tavanı o tarz isimlere zaten izin vermiyor - yoksa Dzagoev de listemizde olurdu. Ama Badelj bu isimlerden inanın çok da eksik değil.

Andile Jali 400k

Yine bir alınması zaruri bir oyuncu. Orlando Pirates da oynuyor - herşeyiyapangillerden bir orta saha oyuncusu - orta sahanın önünde arkasında - nereye koyarsanız oynuyor, genç, gelişime açık, lakin idman programının çok iyi ayarlanması lazım, çünkü yüksek potansiyeline rağmen her şeyi yapabiliyor olması
oyuncunun bazı özelliklerinin sivrilmesinin önüne geçiyor.

Gelin görünki bu fiyata en azından alternatif oluşturması açısından alınmalı bir oyuncudur - en az Jenssen ve Badelj kadar iyidir ilk hali. Lakin ne Jenssen'in saha dışı artılarına ne Badelj'nin inanılmaz potansiyeline sahiptir. Ama iyi oyuncudur. Kara ile yarışır fiyat-performans açısından ( lakin kaybeder )

Mohamed Diame 4.5 m

Bu mevkide çok fazla ucuz alternatif olmadığını şimdiye kadar anlamışsınızdır sanıyorum. Fabricio, Baumgartlinger gibi iyi ve daha ucuz alternatifler yerine Diame'yi seçmiş olmamın sebebi inanılmaz fizik potansiyeli ve de bu nedenle beke devşirilebiliyor olması. Kuvvet, dayanıklılık, denge, ikili
mücadeleler, yer tutma, hız - Diame bu konularda uzmanlaşmış durumda, bu da onu uzman bir top kapıcı yapıyor ki - beklerinizden birisinin bu işi üstlenmesi orta sahanın yükünün hafiflemesi demek. Diğer mevkidaşlarının aksine Diame, hızlı ve güçlü. Başlangıçta orta sahada kullanırsanız da verim alabilirsiniz sonra beke devşirseniz de - Diame bütçesi olan takımlar için iyi bir yatırımdır - lakin zaruri değildir.

Sol Açık

En az zorlandığım mevki bu olsa gerek - o kadar fazla alternatif var ki ve aralarından ikisi o kadar sıyrılıyor ki - çok kafa yormaya gerek yok:

Gonzalo Castro 18k

Oyun motoruyla ilgili bir sıkıntı mı bilmiyorum - Mallorca bu cevval adamı 18 bin euro'ya size bırakıyor sezon başında. Kendisi en iyi yıllarını yaşayan - önünde gelişim için az da olsa biraz alan olan - ama mevcut haliyle de her ligde gayet kendine yer bulabilecek olan bir sol açık-uzak forvet. Hızlı, iyi top sürüyor, bitirebiliyor, uzaktan çok iyi vuruyor, duran toplarda fena bir alternatif değil - dahası senede 1 milyon'a anlaşabiliyorsunuz - çok tuzlu bir maaşı da yok. Üst düzey liglerde bile iyi bir alternatifken - daha düşük seviyeli liglerde bir canavara dönüşüyor - İkna edebilirseniz tabi.

Siphiwe Tshabalala 370k

Bu arkadaşın adını görünce Shalalala lalalaa diyesim geliyor. Çok iyi top sürüyor - kısacık - yaratıcı - içeri kat eden - yetenekli mi yetenekli bir kanat oyuncusu. İki kanatta da oynatılabilir ama asıl yeri burası. Hızlı, iyi serbest vuruş kullanıyor ve inanılmaz istikrarlı. Castro'nun alınamadığı her durumda birinci tercihimdir. Ben potansiyelli kanat istiyorum paraya da kıyarım diyenler için Ait Fana, paraya kıyarım sahaya koyar kendimi taşıtırım diyenler için Afellay ve Juan Albin de iyi seçenekler.  Kaldı ki Juan Albin'le Castro arasında inanın çok bir fark yok.

Sağ açık

Yohann Mollo 2m

Bu arkadaş hem hızlı, hem teknik hem de inanılmaz potansiyelli ki genelde oyuncu tarafından alınmadığı takdirde ilerleyen sezonlarda kendini Chelsea'de, Liverpool'da falan buluyor. Tipik, çizgiyi kullanan bir kanat oyuncusu - alındığı andan itibaren performans gösterecektir. Ait Fana'nın bir, Amrabat'ın iki boy büyüğü diyebilirim.

Tom 155k

Bütçeniz çok darsa veya sadece iki kanatta birden oynayan bir alternatif arıyorsanız oyun çıktığı tarihte Litex'te olan Tom'u kelepir fiyata alıp kadronuza derinlik katabilirsiniz. Avrupa birliği vatandaşıdır ve listedeki hemen hemen her oyuncu kadar iyi bir delicidir. Lakin potansiyeli ve sivrilen başka bir özelliği yoktur.

özel not:

Fiyatı 9 milyon olan Willian, 13 milyonu aşan Douglas Costa bütün takımlar için oyun değiştirecek kanat tercihleridir. Bir şekilde bütçe yaratıp bu ikiliyi alabilirseniz 4-5 sezon içinde fiyatlarının 30ar milyonları bulduğunu görebilirsiniz. Labyad ise yine aynı şekilde 5-10 milyon'a alınabilen önemli bir potansiyeldir - lakin o potansiyel yukarıdaki isimler kadar yüksek değildir o zirveye ulaşması daha uzun sürer. Vladimir Weiss'da kimi oyunlarda parlasa da ilk sezonda alınamaması sebebiyle bu listeye giremiyor - ilerleyen sezonlarda Benfica ile sorun yaşayan Gaitan da inanılmaz bir kanat oyuncusu, Chelsea'nin er ya da geç serbest bıraktığı Kakuta da Lille'in sorunlu çocuğu Payet de. Kanat oyuncusu bulmak - FM'de çok da zor bir iş değil lakin yukarıdaki iki çocuk - Neymar, Hazard, Messi ve Mesut Özil'le birlikte oyunun zirvesini oluşturuyorlar.

Willian'ın Porto, Douglas Costa'nın Arsenal'in yolunu sık sık tuttuğunu söylemem kimseyi şaşırtmaz herhalde. Andre Ayew de zaman zaman sol için iyi bir tercih olabilir - ama denk dağılan özellikleri ve çok yönlülüğü nedeniyle bir Douglas Costa olamıyor genelde.

Forvet

Geldik en civcivli mevkimize, buradaki isimler gerçekten sınırlı, çünkü Fierro, Yaya Sanogo, Erick Torres gibi isimler size doğrudan verdikleri katkı konusunda oldukça sınırlı kalıyorlar.

Darwin Quinteiro 2.8 m

Çok hızlı, teknik, formda olduğunda inanılmaz bir bitirici ama tamamen form tutmasına bakıyor iş. West Ham'da beni şampiyon yaptı BPL'e çıktığım sezon, ama formsuzluğu az kalsın beni kısmetli şampiyonluğumdan ediyordu. 40 gol bulduğunu da gördüm bir sezonda 10 maçta gol atamadığını da gördüm - ama pozisyona girer - illa ki girer. Verdiğiniz her sente değecektir.

Bony Wilfried 3 m

İnanılmaz sadık, inanılmaz çabuk uyum sağlayan bir oyuncu. Sık sakatlanıyor ama büyük maçları inanılmaz oynuyor - sorun çıkarmıyor - gelişime açık ve en önemlisi: inanılmaz derecede güçlü, devrilmiyor. Udinese'de Di Natale'nin pabucunu dama attı, o derece fena bir adam bu. Hem yerden hem havadan etkili
- ama kaçırdı mı kaçırıyor - 10 şutta kaleyi bulamadığını biliyorum. Ama yine de öneririm - daha iyi bir "target man" bulmanız çok zor.

Leonard Kweuke 1.7m

İşte Kweuke de o çok zorlardan biri: Bony'nin çok yönlülüğünü, potansiyelini ve bütün mental
meziyetlerini ondan çıkartın - kendisi gibi Sparta Prag okulundan çıkan Kweuke'ye ulaşırsınız. Bony'den daha iyi bir bitirici, oyun tarzı olarak da benzerlik gösteriyor - ikisi bir arada oynasa ne olurdu gerçekten merak ediyorum - zira hiç denemedim. Ama iyi bir oyuncudur- Bony'nin ikna edilemediği durumlarda önerilir. 1.87 ve 99kg - bu arkadaşı açıklamaya yeterli olacaktır sanıyorum. XXL Zenke diyorum kendisine. Bony kadar sakatlanmadığını da söyleyeyim.

Vaclav Kadlec 5m

Sparta Prag'ın diğer forveti, ciğeri. Bu arkadaş sol açık ve uzak forvette de oynayabiliyor - ve inanılmaz bir potansiyeli var. Lakin her oyunda farklı çıkıyor bu potansiyel - sanırım üst seviyeden random verilmiş. Bir oyunda Villareal'de 30 milyon bonservisi bulurken diğer bir oyunda Sunderland'de ortalama bir oyuncu olabiliyor.

Kadlec pahalı bir kumar diyeceğim ama dilim varmıyor. Zira mevcut haliyle dahi iyi adam eksiltip düzgün vuran bir forvet kendisi ve 19 yaşında ve özellikleri en kötü ihtimalde dahi biraz olsun gelişecektir.

Ante Vukusic 1m

İşte FM'de bir potansiyelin nasıl en iyi işlenebileceğinin en iyi örneği. Vukusic'in potansiyeli Sanogo ve Fierro ve Torres gibi oyunculardan çok daha düşük olsa da sadece kendisi için değerli özellikleri çalışarak bir tür Inzaghi'ye dönüşebiliyor.

Her şeyi yapmasını beklemeyin - ama çok çok iyi bir golcüye dönüşecektir.

Özel not:

Carlos Fierro, Yaya Sanogo, Jordan Ayew, Lacina Traore, Miguel Medina, Facundo Ferreyra - hepsi inanılmaz golcülere dönüşüyor

bu adamların - hepsi de hatırı sayılır yatırımlar istiyorlar.

Fierro ve Sanogo'dan çok verim alsam da itiraf etmem gerekir ki Jordan Ayew aralarında en inanılmaz olanı. Korkutucu bir oyuncuya dönüşüyor gerçekten.

Bir de Edinson Cavani var ki onu buraya yazmaya utandım - ama büyük bir takıma gitmeden önce bir şekilde alabilirseniz (2. sezonda biraz şansınız varsa) ben kendisiyle bir sezonda resmi maçlarda 85 gol gördüm - daha ötesi var mıdır bilmiyorum. Bir de onun bir boy küçüğü Doumbia var onunla da 60 gördüm.

Önerileriniz varsa yorumlarda belirtin - listeye ekleriz.

Oyuncu için tek koşulumuz 5 milyon euro ve altında bonservisi olmasıdır.

Yorumlardan gelen tavsiyeler

Eric Mathoho : Güney Afrikalı, oyundaki pek çok G.A.'lı oyuncu gibi ucuz - gayet de iyi performans gösteriyor. Belki bir yıldız seviyesinde değil ama oldukça faydalı bir oyuncu. Oyunlarımda ne yapmış diye bakayım dedim gelen yorum üzerine, Porto ve Lille'e transfer olduğunu gördüm. Yabancı sıkıntınız yok stoper sıkıntınız varsa, şiddetle önerilir.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

2013 çıkıcakken biraz geç olmamış mı bu?

erk dedi ki...

@ Adsız Yazıyı eleştirecekseniz en azından okuma nezaketini gösterin. Yazıdan alıntılıyorum:

" - hoş - tabi bu biraz da geç oldu - yeni oyunun eli kulağındadır.

Lakin yeni oyun çıkmadan bir orta sıra takımını şampiyon yapayım diyen insanlar için enteresan bir deneyim olabilir."

Adsız dedi ki...

stoper için eric mathoho var güney afrika liginden çok ucuza alabilirsiniz maksimum 200 bin euro. ortalma üstü bi stoper olur oynamasa sorun çıkarmaz vs.