10 Mayıs 2012 Perşembe

Omurgasızlık


Ben ne kadar ülke futbolunu takip etmesem de bir şekilde gözüme sokuluyor olanlar.

Şimdi de Galatasaray taraftarları kahramanlık naraları atmaya başlamış Terim'in cezası kalktığı için...
Ne desem boş. Bir karar alıyorsanız arkasında durun ki,bir ağırlığınız bir otoriteniz olsun... Bu yasa ilk çıktığında da karşıydım, bu karar tuttuğum takım lehine alındığında da karşıyım. HANGİ MANTIKLA zaten uygulamasına başlanmış bir cezayı erteleyebiliyorsunuz? Yargı, keyfi kararlar almaya başladığında, orada yargıya güven kalmaz.
Bu ülkede PFDK ve Tahkim kurullarının saygıdeğerliği ne kadardır?
Futbol denilen ürünün tüketicileri, söz konusu kurumlara ne kadar güvenir?
"Adalet" enstrümanlarının çalışmadığı bir ülkede Futbol gibi ciddi sermayelerin döndüğü bir oyun ne kadar süre bir oyun olarak kalabilir ya da oyun olarak kalamadığı düşünülürse tekrar bir oyun olarak algılanabilir mi?
Dahası ürününüz Amerikan Güreşi kıvamında bir yapmacıklığa ulaştığı zaman sürdürülebilir pazarlanabilirliğini nasıl sağlayacaksınız?

Retorik sorular bunlar, cevaplamaya zahmet etmeyin.
 
Smackdown seyredenleri anlayamıyorum, anlayamayacağım. 

İşin kötüsü böyle giderse Türk Futbolu da o eksene girecek. Ondan sonra türkücüleri futbolcu yapar, hafta sonlarında televolemsi küçük parodiler çeker izleriz. Dakika 90 da bir takım gol yediğinde bollywood ayarında bir müzik girer - gol yiyen takımın yıldız tusubasası orta yuvarlağa gelir, bir türkü patlatır, sonra rakip takım oyuncuları etrafında danseder falan. Maç biter - seyirciler ağlar...

Avrupa'ya gidip de ne yapacağız hakikaten.

Biz bize yeteriz.

Hiç yorum yok: